Obsah

Mít na webu vyladěný a přínosný obsah je dnes sen každého, kdo to s obchodováním v internetovém světě myslí vážně. Pokud takový obsah nemáte, velmi složitě budete předhánět konkurenci ,která ho mít bude.

Proč kvalitní obsah mít?

  • Obsah je důležitý jak pro uživatele, kterým přinese odpovědi na jejich kladené otázky. Měli byste mít tedy obsah hodnotný a relevantní k dotazům svých potencionálních zákazníků.
  • Samozřejmě i pro roboty vyhledávačů, kteří si stránku “přečtou” a obsah vyhodnotí jestli je, nebo není přínosný oproti ostatním. Ale zde to jde ruku v ruce s relevancí pro uživatele – pokud člověk stráví nějaký čas konzumací určitého obsahu na vašich stránkách, vyhledávače to zaznamenají a mohou stránku posunout výše ve výsledcích vyhledávání. Proto není
  • Také z pohledu linkbuildingu. Kvalitní obsah je zdrojem přirozených odkazů z různých míst ve světě internetu.

Jak tvořit hodnotný obsah?

K tomu, abyste takovýto obsah měli, potřebujete ideálně jako hlavní podklad analýzu klíčových slov. Na jejím základě budete mít přehled, co lidé ve vašem segmentu vyhledávají a jak jim dokážete pomoci.

Poté byste si měli vytvořit obsahovou strategii a obsahový plán, podle kterého budete obsah na váš web přidávat.

Přidávání obsahu musí mít nějaký smysl. Představte si, že byste přidávali články o zimních sportech v létě nebo byste psali o něčem, co nikdo nezná. To se vám ale nemůže stát, pokud budete obsah tvořit podle předem přichystaných podkladů.

Takovýto podklad by měl být ideálně napsaný jako časový harmonogram: abyste věděli, na jaké téma a kdy článek psát, případně co by mělo téma v článku obsahovat.

 

Pokud tyto kroky dodržíte můžete se těšit na obsahově vyladěné a přínosné články, které budou vaši návštěvníci hltat.

Co kvalitní odkaz přinese?

  • dobré informace pro návštěvníky webu,
  • pozitivní hodnocení webu roboty vyhledávačů,
  • velkou šanci na sdílení vašeho obsahu na sociálních sítích,
  • získávání nových odkazů vedoucích na váš obsah.

Jak vám můžeme pomoci?

Obsah je dnes jednou z nejdůležitějších věcí pro dobré webové stránky.

Chcete pomoct s obsahem?

Kontaktujte nás
01

Podívejte se na naše rady

Iva Iva
09. 10. 2017

Markéta Markéta
05. 06. 2017