Někdy vám pro získání linku bude stačit jenom “málo” – nejlepší odkazy jsou ty, které získáte zdarma. Pokud se chystáte reagovat na zajímavou událost, zjistěte si, jestli o ní nepíše nebo nebude psát někdo další na svém webu. Určitě takového člověka oslovte a napište mu, že jste právě publikovali článek o stejné události a že by ho možná ocenili i jeho čtenáři. Samozřejmě na jeho článek odkažte (pokud je kvalitní).

Abychom vám dokázali, že to funguje, podívejte se na předešlý článek. Napsali jsme ho o konferenci SEO restart 2017 a uvedli na konci odkazy na weby, které se zabývají stejným tématem.

 

Jak to aplikovat na svém webu?

Nemusíte se hned nutně registrovat na další konference, ale zkuste se zamyslet nad svým stávajícím nebo plánovaným obsahem. Hodně taky bude záležet na vašem oboru. Píšete blog o cestování a budete psát třeba o dovolené Chorvatsku? Prohledejte google a najděte nejlepší články na stejné téma. Link building je ale kouzelný v tom, že v tomhle případě nemusíte hledat jen stejné články, ale třeba se objeví článek o tom, jak je v Chorvatsku draho, jak se tam dostanete, kam se podívat na výlety, jaké sporty tu dělat a podobně. I to můžete využít a odkazem na takový obsah doplnit svůj článek.

Vždycky se snažte, aby váš článek byl originální, aby čtenáři přinesl buď pobavení, nebo nové/přínosné informace. Určitě nekopírujte obsah z PR webů, obsahu je teď na internetu hodně. Myslete na to: musíte být lepší.

 

Co nečekat?

Že na vás každý odkáže. Příklad článku o konferenci je dost specifický, týká se totiž komunity kolem on-line marketingu, která o přínosech odkazů ví. To ale neplatí pro majitele webů z jiných oborů. Buďte proto trpěliví.

 

Výhody:

  • získání odkazu zdarma
  • možnost navázání užší nebo pravidelné spolupráce

 

Nevýhody:

  • časová investice
  • není jistota získání odkazu